Dövlət Məşğulluq Agentliyinin fəaliyyətinə göstərdiyiniz diqqət üçün təşəkkür edirik. Agentliyin fəaliyyəti barədə xəbərlər mütəmadi olaraq sizə göndəriləcək.
OlduÜmumilikdə ötən dövrdə 95 mindən çox işsiz və işaxtaran şəxs özünüməşğulluq proqramına cəlb olunub.
DOST Agentliyinin inzibati binasında keçirilən tədbir benefisiarların uğur hekayələri, tərəfdaş və iştirakçıların çıxışları ilə yadda qalıb.
Vebinar çərçivəsində süni intellektdən istifadə sahəsində müxtəlif ölkələrin və təşkilatların uğurlu təcrübələri paylaşılıb.
Onlardan 8,2 min şəxs münasib işlərlə təmin olunub, 577 şəxs isə kiçik ailə təsərrüfatlarını yaratmaları üçün özünüməşğulluq proqramına cəlb edilib.
Görüşdə gələcək əməkdaşlıq məsələləri və ictimai debatların təşkilinə dair müzakirələr aparılıb.
“ISO 37001” özündə dünyada formalaşmış ən yaxşı praktikanı ehtiva edir və idarəetmədə şəffaflığın artırılmasına zəmin formalaşdırır.
21 fevral 2025-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Məşğulluq Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Sadiq Əliyevin Biləsuvar şəhərində vətəndaş qəbulu keçiriləcək.
Müraciət edən şəxslərə vakansiyaların tələbləri barədə məlumat verilib, uyğun namizədlər növbəti mərhələyə dəvət olunublar.